Poznajcie Cabarete!

Na trzy miesiące trwania „Szkoły pod palmami” miejscowość Cabarete stanie się dla uczestników projektu nowym domem. To tutaj zamieszkają polscy uczniowie i tutaj będą chodzić do szkoły.

cabarete

Cabarete to niewielkie, ale przepiękne miasteczko na północy Dominikany. Leży jedynie 20 min. od międzynarodowego lotniska w Puerto Plata. Cabarete ciągnie się wzdłuż wybrzeża i słynie ze swoich pięknych, piaszczystych plaż, którymi można spacerować godzinami.

Miasteczko posiada jedną główną ulicę – bardzo gwarną ze względu na liczne sklepy, restauracje i dziesiątki zmotoryzowanych Dominikańczyków, którzy oferują turystom tanią podwózkę swoimi motocyklami i skuterami.

Cabarete to mekka surferów i kitesurferów –  zachwycająca przyroda, ciepła woda i odpowiednia siła wiatru przyciągają tu fanów sportów wodnych z całego świata. To idealne miejsce dla profesjonalistów, ale także dla osób, które dopiero chcą wdrożyć się w temat. Na plażach Cabarete działa wiele szkół wszystkich odmian surfowania. Podstawowy kurs trwa 3 dni.

Miasteczko jest również ciekawe ze względu na różnorodność swoich mieszkańców. Z jednej strony są to rodzimi Dominikańczycy, ale Cabarete przyciągnęło też wielu Amerykanów, Kanadyjczyków i Europejczyków, którzy postanowili tu zamieszkać na stałe. Kulturowy miszmasz czyni to miejsce bardzo otwartym, tolerancyjnym i serdecznym dla nowoprzybyłych. Jednocześnie w Cabarete można czuć się bardzo bezpiecznie.

Wśród ulubionych atrakcji turystów odwiedzających Cabarete należą: jazda konna po plaży przy zachodzącym słońcu, nauka w szkole tańca dominikańskich bachaty i merengue, czy zwiedzanie Parku Narodowego w Cabarete, ze wspinaczką po okolicznych górach i do grot.

Cabarete czeka niecierpliwie na uczestników pierwszej edycji „Szkoły pod palmami”!

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.