Lipiec 2017 – Festiwal Merengue w Santo Domingo !!

Merengue jest głęboko zakorzenione w Republice Dominikany, tętniąca życiem muzyka pochodzi z Hispanioli z XIX wieku. Merengue od czasów powstania doczekała się wielu stylów i podgatunków. Oryginalna wersja grana była na hiszpańskiej gitarze z użyciem marimbuli – płaskiego plastiku, zwykle wykonanego ze znalezionych, materiałów tj. drewniane listwy, sprężyste klamerki.
Merengue znaczy tyle co „beza”. Muzykę wykreował w latach 20. XX wieku Ñico Lora, a wypromował Rafael Leónidas Trujillo, prezydent Dominikany w latach 30. XX wieku, kiedy to merengue stał się narodową muzyką i narodowym tańcem.
Style muzyczne ewoluowały, instrumenty zmieniały się. Gitarę zastąpiły akordeony, doszła gitara basowa, dwugłowe bębny i guira. Ten układ jest obecnie uważany za standard dla wiejskiego stylu tipico merengue.
Taniec ten jest radosny, przyjemny i łatwy do opanowania. Nogi prawie nie odrywają się od ziemi, a cała uwaga tancerza koncentruje się na biodrach. Merengue w parach jest wzbogacone o pracę rąk.

Fiesta de Merengue w Santo Domingo to święto muzyki i tańca. Na małych i dużych scenach muzykę serwują DJ, zespoły znane i mniej znane. W mniejszych kawiarniach merengue grają tradycyjne grupy, które chcą zachować klimat oryginalnych rytmów tej niezwykłej muzyki. Ludzie tańczą, przy scenie, na plaży, na ulicach.
Wybieracie się na Dominikanę? Koniecznie zajrzyjcie do Santo Domingo –czeka Was wspaniała zabawa i niezapomniany klimat!!

Na zdjęciu nasi z Goście z Dominikany podczas Dni Dominikany w XXXIV LO im. Cervantesa w marcu 2017 roku.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.