Co warto zobaczyć

Atrakcje wycieczek krajoznawczych do wyboru. Opisujemy tu wszystko to co już przeżyliśmy na wyspie i uważamy, że warto rekomendować do zwiedzenia jak jest się na wyspie.

Osoby zainteresowane wyjazdem na Dominikanę
i skorzystaniem z naszej pomocy – zapraszamy do biura lub prosimy o kontakt mailowy bądź telefoniczny – ułożymy specjalny program dla Państwa w ramach projektu GLOBTROTER ! Udowodnimy, ze wyjazd na Dominikanę wcale nie musi być drogi.

Piscina Natural2WYSPA SAONA
Jest przepiękną wyspą tropikalną, położoną na Morzu Karaibskim w archipelagu Wielkich Antyli. Zaraz po Hispanioli jest drugą co do wielkości wyspą wchodzącą w skład Republiki Dominikany. Charakteryzuje się bujną tropikalną roślinnością oraz wyjątkowo piękną plażą z białym piaskiem. Wyprawa na wyspę odbywa się najczęściej szybkimi motorowymi łodziami a droga powrotna na katamaranie.
———————————————————————————————————-

PISCINA NATURAL
Jest to miejsce, w którym najczęściej odbywa się przerwa w podróży na wyspę Saona. Jest to niezapomniana atrakcja, która pozwala na odpoczynek na środku morza i jest największą wanną kąpielową na świecie. Piscina Natural stanowi wielką piaszczystą płyciznę, gdzie stojąc po pas w ciepłej i błękitnej wodzie można obserwować kolorowe, pływające ryby oraz rozgwiazdy.
———————————————————————————————————-

capcana CAP CANA
Prywatne miasto położone niedaleko Punta Cana, na wschodnim krańcu Republiki Dominikany. Ten ekskluzywny kompleks apartamentów, w którym swoje posiadłości ma wiele znanych gwiazd, obejmuje trzy kilometry pięknych piaszczystych plaż. Cap Cana posiada swoje pole golfowe, prywatny port z ekskluzywnymi łodziami a także kilka hoteli i restauracji o najwyższym standardzie.
———————————————————————————————————-

DSC_3346SOSUA
Dzień w Sosua.
  Trochę snorklingu a następnie obiad na plaży przyrządzony przez Polaka 30 lat mieszkającego w Sosua, który suto zastawia stoły i nie stroni od alkoholu. Pycha !
Noc w Sosua. Sosua nęci nas swoim życiem nocnym. Jednak klimat i atmosfera są tu zupełnie inne, bardziej przypominają te z czerwonej ulicy w Amsterdamie. Liczne bary i dyskoteki kuszą alkoholem, a liczne Dominikanki kuszą swoimi wdziękami. Warto wybrać się, choćby dla nowych doświadczeń.
Kurs nurkowania w Sosua. Miasteczko to słynie ze swojej atrakcyjności dla nurków – to jedna z najpiękniejszych raf koralowych
———————————————————————————————————-

WĘDKOWANIE W SOSUAwedkowanie_Sosua
Najpierw wędkowanie na pełnym oceanie w małej łódce na pełnych falach – zawsze złowi się tu coś: tuńczyk, dorada lub nawet morena!Na połowy wypływa się o 5 rano, czas takich połowów to około godzina jednakże zawsze wraca się z pełnym pojemnikiem ryb ! trzeba tylko uważać na bardzo ostre słońce i ryby, których nie wolno jeść. Wrażenie połowów i olbrzymich fal przy małej łódeczce – niezapomniane.
———————————————————————————————————-

DSC_3349PUERTO PLATA
Warto pojechać do trzeciego pod względem wielkości miasta na Dominikanie, zwiedzić fabrykę rumu, cygar (gdzie można samemu zrobić własne) oraz biżuterii, następnie zobaczyć najstarszy rynek, by potem wjechać kolejką linową na szczyt Pica Isabela (ponad 1000m)

———————————————————————————————————-

santo-domingoSANTO DOMINGO
Stolica Dominikany. Miasto położone na wyspie Hispaniola, w archipelagu Wielkich Antyli na Morzu Karaibskim.  Jest pierwszym miastem w Nowym Świecie powstałym od chwili odkrycia Ameryki. Mieszkańcy Santo Domingo wcale nie odcinają się od tradycji, wręcz przeciwnie – z chęcią je pielęgnują. Niezwykle ważna jest tutaj zabawa. Mieszkańcy uwielbiają taniec i muzykę. Oprócz znanej powszechnie salsy mogą poszczycić się dwoma rdzennie dominikańskimi tańcami.
———————————————————————————————————-

cabareteCABARETE
Międzynarodowa stolica Kiteboardingu, więc chcąc przeżyć przygodę z deską, możemy udać się na plażę do jednej z licznych szkół na lekcje Kite.  Podstawowy kurs trwa 3 dni. Dla innych wolących bardziej tradycyjne sporty wodne, oferujemy także szkółki i wypożyczalnie sprzętu do windsurfingu oraz surfingu. Jazda konna po plaży wzdłuż Cabarete, przy zachodzącym słońcu (wcześniej absolutnie za gorąco).
———————————————————————————————————-

cabarete-nocaCABARETE NOCĄ
Po 22.00 zaczyna się nocne życie w Cabarete, liczne knajpki, dyskoteki  i restauracje na plaży, ale najważniejsze to odwiedzić Blue Bar.  Znajduje się on bezpośrednio na głównej ulicy i cieszy się taką popularnością, że zdarza się, iż ludzie blokują ulicę, tańcząc i bawiąc się na samym jej środku. Dyskoteki na plaży zamykane są o 3 w nocy, jednakże pobliskie Casino oferuje afterparty do godziny 6-7 rano gdzie większość ludzi się kieruje. To miasto naprawdę żyje nocą!
———————————————————————————————————-

parek-cabaretePARK NARODOWY W CABARETE
Tutaj najlepszą atrakcją jest wspinaczka po okolicznych górkach do grot, gdzie spotyka się naprawdę zimną, źródlaną wodę do kąpieli – a to rzadkość trafić na taką temperaturę wody. Dzieje się tak dlatego, ponieważ woda źródlana ma swój szlak przez grotę. Wizyta w Parku Narodowym to świetna przygoda.
———————————————————————————————————-

laguna-grigriLAGUNA GRI GRI
Piękne jezioro otoczone mągrowcami oraz popołudnie na Playa Grande – jednej z najpiękniejszych plaż z 4-tym co do wielkości polem golfowym, przepysznymi rybami i niezapomnianym widokiem. Jest to jedna z nielicznych naturalnych plaż przypominająca te z wyłuskanych hoteli

———————————————————————————————————-

las-terenasLAS TERENAS
Wyjazd do najpiękniejszej miejscowości nadmorskiej z niezapomnianą trasą widokową. W miasteczku tym mieszka najwięcej artystów, niezapomniany klimat restauracyjek i sklepików z własnoręcznymi wyrobami. Również ocean jest tu najpiękniejszy!

———————————————————————————————————-

wodospadWSPINACZKA PO WODOSPADACH
Ekstremalna wspinaczka po wodospadach. Droga wiedzie po 27 wodospadach po których – by przejść całą trasę – trzeba się wspinać po nich, skakać z 10m pomiędzy skałami. Jest to trasa mocno wyczerpująca. Tylko dla ludzi o dobrej kondycji i przygotowaniu. Niezapomniane ekstremalne przeżycia.

———————————————————————————————————

santiagoSANTIAGO DE LOS CABALLEROS
Jest to miasto założone w 1495 roku podczas pierwszej fali europejskiej kolonizacji Nowego Świata, obecnie jest drugie co do wielkości w kraju. W Santiago  można poznać prawdziwą cywilizację dominikańską. Odwiedzając to miasto jest możliwość wejścia na arenę i obejrzenia prawdziwej walki kogutów – narodowej tradycji.

———————————————————————————————————-

SAMANA
W miesiącach styczeń-marzec każdego roku wieloryby podpływają do wybrzeży Dominikany przy miejscowości ulokowanej w północno-wschodniej części wyspy – Samana.Jest to okres lęgowy i w tych właśnie wodach przychodzą na świat młode wieloryby. Dominikańczycy organizują wtedy wielkie spływy dla turystów, gdzie łódką podpływają na 5 metrów do młodych wielorybków.
———————————————————————————————————-

pico_duartePICO DUARTE
Wyprawa w góry i wspinaczka na najwyższy szczyt Karaibów i obu Ameryk. To aż 3175 m npm. Jest to wyprawa całodniowa. Nie musimy chyba nikogo uświadamiać, iż jest to bardzo wymagająca trasa na szczyt o wiele wyższy niż nasze polskie Rysy (2499 m npm.) Jesteśmy pewni, że satysfakcja ze zdobycia szczytu będzie równie wysoka.
———————————————————————————————————-

playa_grandePLAYA GRANDE
Najpiękniejsza plaża na północnym wybrzeży Dominikany. Jest to miejsce dedykowane dla najbogatszych turystów Karaibów. Długa przepiękna plaża z krystalicznie czystym piaskiem, a dookoła największe i najbardziej profesjonalne pola golfowe. Odwiedzając plażę można skorzystać z jej uroków i przeznaczonych dla turystów atrakcji. Warto również wybrać się na naukę gry w golfa – gdzie jak nie w takim rajskim miejscu !
———————————————————————————————————-

JARABACOA
Wyjazd w góry, do najwyżej położonych miejscowości Jarabacoa – uwaga! Jedyne miejsce gdzie istnieje konieczność długiego rękawa! Chłodno ! Oraz zejście pod najdłuższy wodospad – ok. 90m długości. Jarabacoa to przede wszystkim piękne widoki.

———————————————————————————————————-

PŁYWANIE Z DELFINAMI
W miejscowości Puerto Plata w oceanarium Ocean World można skorzystać z niepowtarzalnej atrakcji jaką jest pływanie z delfinami. Jest to niewiarygodne przeżycie, które pozostaje we wspomnieniach na wiele lat. Trzydzieści minut pływania i zabawy z delfinami, które to robią różne sztuki zwiększając swoją atrakcyjność. Pchają nas za stopy, byśmy  mogli płynąć, całując się z nami, nurkują wspólnie, skaczą nad nami… – tego się nie zapomina !!
———————————————————————————————————-

Puerto_plataPUERTO PLATA
Najlepsze miejsce na poznanie świata dominikańskich zwierząt (w szczególności tych morskich). Można tutaj zobaczyć pokazy tresury fok, aligatorów, karmienie rekinów czy papug.

———————————————————————————————————-

PRZEJAZD PRZEZ LOKALNE WIOSKIDSC_4367
Możliwość przejechania trasy lokalnymi drogami jest już dużym wyzwaniem – można to porównać to wyjazdu na specjalnie zorganizowany off-road. Droga to same wyboje i dziury – trzeba być bardzo czujnym, by nie uszkodzić samochodu. Jednakże największym wydarzeniem jest możliwość obcowania z lokalną społecznością. Widok tego jak żyją lokalni mieszkańcy wsi jest dla nas niejednokrotnie szokujący – ale nie dlatego, że widzimy skrajną biedę, lecz dlatego, że przy tej skrajnej biedzie widzimy radość z życia i bycia wśród innych ludzi. A to napawa dużym optymizmem. Wracając z takiej wycieczki czujemy się – mimo widoku- naładowani pozytywna energią !
———————————————————————————————————-

LA ISABELAla isabela
Miasto położone na północnym brzegu Dominikany, założone w 1493 r. przez Krzysztofa Kolumba na cześć królowej Izabeli I Kastylii. Od samego początku wykorzystywane przez niewolników w poszukiwaniu złota.Miasto bardzo namaszczone przez choroby europejskie,na które okoliczni mieszkańcy nie byli odporni. Turystycznie miejscowość położona nad samym brzegiem Oceanu.
———————————————————————————————————-

PUNTA RUCIApunta rucia
Malutka, niegdyś rybacka miejscowość, z jednymi z najpiękniejszych plaż na Północnym Wybrzeżu Dominikany! To niesamowite połączenie krystalicznie czystej wody, białego i delikatnego niczym mąka ziemniaczana piasku oraz gór.
Jest to miejsce nadal mało znane i niezbyt często odwiedzane przez zagranicznych turystów. W weekendy przyuliczne lokalne restauracyjki zapełniają się odwiedzającymi je mieszkańcami Dominikany. W lokalnych restauracjach można skosztować świeżo złowione langusty, kraby czy małże- niemalże prosto z oceanu!
———————————————————————————————————-

CAYO ARENACayo Arena
Kilka kilometrów w głąb oceanu znajduje się prawdziwa piaszczysta perełka – Cayo Arena!
Jest to maleńka wysepka, która w okresie suchym osiąga 70 x 20 metrów i jednorazowo „wpuszcza się na nią” około 50 osób. Otoczona szmaragdową wodą i tropikalną laguną jest idealnym miejscem na jednodniowy wypad.
Wokół wysepki znajduje się przepiękna rafa koralowa, można więc popływać z rurką i pooglądać niesamowite gatunki ryb we wszystkich kolorach tęczy!