Polacy na Dominikanie

DIGITAL CAMERADominikana to dla Polaków atrakcyjna destynacja wakacyjna, na którą coraz więcej rodaków może sobie pozwolić. Na wizytę na Dominikanie zdecydowało się też już wiele polskich par, które wzięły na tej karaibskiej wyspie ślub – Dominikana jest uznawana za jedno z najbardziej romantycznych miejsc na zawarcie związku małżeńskiego.

Są jednak Polacy, którzy mieli szczęście i możliwość zamieszkać na Dominikanie. Niektórzy chcieli uciec od zgiełku cywilizacji, inni pojechali tam spełniać swoją misję życiową, a jeszcze inni przeżyć przygodę swojego życia. Jedną z takich osób jest Katarzyna Izydorczyk, założycielka i fundatorka Fundacji Moja Dominikana , która przez dwa lata pracowała i mieszkała w Republice Dominikany. Doświadczenie dominikańskie zaowocowało m.in. założeniem fundacji oraz zainicjowaniem Polsko-Dominikańskiej Izby Handlowej.

W tej rubryce chcielibyśmy przybliżać wszystkie polskie akcenty na Dominikanie. Zapraszamy do kontaktu wszystkie osoby, które odwiedziły lub mieszkały/mieszkają na Dominikanie – podzielcie się swoimi wrażeniami i doświadczeniem!
———————————————————————————————————-

krzysztof2 Krzysztof Siwiński
Od dziecka jego marzeniem były podróże, poznawanie nowych ludzi, kultur i światów. Wyjazd i zamieszkanie na Dominikanie pozwoliły mu na realizację tych marzeń.
Ludzie w tym kraju, jego kultura i różnorodność sprawiły, że nie chce opuszczać wyspy.
Na początku 2013 roku właściciel baru na plaży, który jako jedyny w mieście serwował oprócz lokalnego jedzenia, nasze rodzinne smakołyki.
Później tłumacz dla TVP ( zajmował się tłumaczeniem wywiadów oraz organizacją spotkań na Dominikanie ). Obecnie jego nowym wyzwaniem i etapem w życiu jest praca dla Fundacji Moja Dominikana.
———————————————————————————————————-

Marek Piwowarski
honorowy Konsul  Rzeczypospolitej Polskiej w Puerto Plata  w Republice Dominikańskiej  od 14 stycznia 2011 roku. Wyróżniony 01.03.2010 roku przez Ministra Spraw Zagranicznych za pomoc ofiarom trzęsienia ziemi na Haiti. Od 2011 roku czynnie pomaga i odpowiada na pytania na forum portalu internetowego poświęconemu Republice Dominikańskiej.

———————————————————————————————————-

magdalena-ciesielskaMagdalena Ciesielska
Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu na kierunku Hotelarstwo.  Zaraz po ukończeniu studiów odkryła w sobie talent to pracy w terapii manualnej. Od 5 lat z pasją pracuje jako masażystka wykonując masaże terapeutyczne wplatając w nie rożne techniki typu masaż Tajski, Shiatsu, Refleksologia, Lomi Lomi czy Abhyanga. Jej praca umożliwia jej stosunkowo łatwe zatrudnienie w różnych miejscach, dlatego też ostatnie lata spędziła eksplorując Hiszpanię a obecnie osiadła na Dominikanie. Zakochana w tej tropikalnej wyspie łączy pracę z przyjemnością uprawiając sporty wodne (surfing i kitesurfing), tańcząc (Salsa, Bachata, Merengue) i obcując na co dzień od ponad roku z miejscowymi poznaje kulturę dominikańską od podszewki.
———————————————————————————————————-

Ziggy
Polak mieszkający na Dominikanie od 40 lat. Urodził się w Polsce i pierwsze 15 lat swojego życia mieszkał na Śląsku, skąd następnie wyjechał do Niemiec. Po 10 latach życia w Niemczech postanowił zafundować sobie „raj na ziemi” – podjął decyzję o wyjeździe na Dominikanę. Jest właścicielem małej knajpki na plaży w Sosua – prowadzi ją od samego początku, gdy tylko przyjechał na wyspę. Słynie z tego, ze to właśnie u niego można zjeść odmienne jedzenie niż wszędzie indziej – serwuje polskie i niemieckie potrawy – pycha !!! również nigdy nie pogardzi ptasim mleczkiem i polską wódką… 🙂