Wspomnienia Uczestników

Wspomnienia Weroniki
Uczestnictwo w tej wymianie było dla mnie ogromną szansą, dlatego chciałabym bardzo podziękować za taką możliwość. Podczas pobytu Dominikańczyków w Polsce wiele się nauczyłam. Była to moja pierwsza wymiana, więc na pewno nie zapomnę jej do końca życia. Mam wiele miłych wspomnień.

Razem z moim kolegą Uzielem mieliśmy bardzo pracowity tydzień. Poza pracą nad projektem ekologicznym zwiedzaliśmy Warszawę i robiliśmy wiele interesujących rzeczy. Odwiedziliśmy m.in. Centrum Nauki Kopernik, Stadion Narodowy, PKiN. Byliśmy również w kinie 6D, na łyżwach oraz na Niewidzialnej Wystawie. Poza wyjściami zorganizowanymi byliśmy na Starym Mieście, pokazie świateł w Wilanowie oraz na gokartach (to Uzielowi podobało się najbardziej).

Kiedy dominikańczycy przyjechali do Polski byli zaskoczeni, że tutaj na prawdę jest zimno. Mimo to uważam, że szybko się zaaklimatyzowali. Zdziwiła ich także komunikacja miejska. Mówili że tutaj jest zupełnie inna niż u nich. Były też drobniejsze zaskoczenia, np. Uziel nie wiedział że śpi się pod kołdrą, trzeba było mu wytłumaczyć.

Dzięki tej wymianie bardzo rozwinęłam się językowo i na pewno pomogła mi ona przełamać barierę językową. Oprócz tego dowiedziałam się wielu ciekawych rzeczy na temat innej kultury i poznałam wspaniałych ludzi, których na pewno nigdy nie zapomnę. Jeszcze raz bardzo dziękuję!