Kwiecień 2016

W dniach 31.03 – 09.04 2016 roku przeprowadziliśmy  pierwszą edycję projektu „Halo! tu Ekologia” wspólnie z XXXIV LO im. Miguela de Cervantesa w Warszawie. Już wkrótce, szóstka dominikańskich uczniów  będzie miała możliwość przyjechania do Polski aby zrealizować drugi etap projektu rozpoczętego na Dominikanie.

Podczas pobytu polskiej młodzieży na Dominikanie, nadrzędnym celem była analiza obecnie występujących problemów ekologicznych na wyspie, ich następstw oraz sposobów zapobiegania tym zjawiskom. Niemal dwutygodniowy pobyt uzupełniły liczne spotkania z rówieśnikami co dało doskonałą okazję do praktycznego szlifowania języka hiszpańskiego oraz poznania kultury i zwyczajów Dominikany.

IMG_3477Podczas marcowego wyjazdu młodzież zrealizowała poniższe tematy ekologiczne:
– Stan lasów palmowych na Dominikanie. Dlaczego warto chronić lasy-korzyści z zalesionych terenów
– Problem zdobywania oraz marnowania pożywienia na Dominikanie.Dlaczego warto „nie marnować jedzenia ? Czy jedzenie na Dominikanie jest marnowane ?
– Recykling.Dlaczego warto segregować śmieci? Pozytywne skutki segregowania odpadów i wpływu recyklingu na środowisko.
– Odpady biologiczne-prąd. Dlaczego warto dbać o środowisko?
– Smog-czyli zanieczyszczenie klimatu poprzez człowieka. Zanieczyszczanie klimatu poprzez używanie motorów bez filtra
– Zanieczyszczenie i deficyt wody pitnej.Dlaczego woda na Dominikanie jest zanieczyszczona? Co możemy zrobić w celu oczyszczenia wody pitnej?

Zapraszamy do zapoznania się z GALERIĄ ZDJĘĆ oraz WSPOMNIENIAMI UCZESTNIKÓW

pensjonatSponsorem kwietniowego wyjazdu młodzieży na Dominikanę, była spółka Fruit-Sad. Bardzo dziękujemy za wsparcie zarówno w imieniu Fundacji jak i uczestników.
fruit-sad