Dzień Dominikany

Czym jest projekt „Dzień Dominikany”?

Fundacja Moja Dominikana pragnie szerzyć wiedzę o kulturze i zwyczajach Republiki Dominikany. W tym celu organizujemy spotkania pod hasłem „Dzień Dominikany”.

Projekt ten dedykowany jest do dwóch grup:DD
– wszystkich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych gdzie głównym, celem oprócz pokazywania walorów wyspy jest zachęcenie polskiej młodzieży do uczestnictwa w projekcie „Szkoła pod Palmami”. Projekt ten organizowany jest na terenie wybranej szkoły, która nas zaprosiła do prelekcji.

– do polskich przedsiębiorców, gdzie głównym celem, oprócz prezentacji walorów wyspy, jest zachęcenie do inwestowania i budowania relacji biznesowych z tamtejszymi przedsiębiorcami. Tu projekt realizowany jest w porozumieniu z Prezydentem czy Burmistrzem danego miasta, a prelekcja odbywa się w sali wyznaczonej przez Urząd Miasta.

Podczas „Dnia Dominikany” w niestandardowy sposób przybliżamy Polakom ten egzotyczny kraj. Opracowaliśmy atrakcyjny, wciągający program, dzięki któremu każdy „Dzień Dominikany” zapewnia walory edukacyjne, rozrywkowe oraz niezapomniane wrażenia.

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani zorganizowaniem „Dnia Dominikany” i poczucia niesamowitego klimatu – zapraszamy do kontaktu !!!

Program „Dnia Dominikany”

  1. Prezentacja Dominikany: pokaz slajdów

Pokaz dzieli się na dwa części
– w pierwszej pokazujemy uroki Dominikany przygotowanej dla turystów z pięknymi plażami, ekskluzywnymi hotelami czy najpiękniejszymi polami golfowymi

Ta część prezentacji przygotowana została przez Ministerstwo Turystyki Republiki Dominikany.
– w drugiej części pokazujemy Dominikanę od strony życia codziennego mieszkańców tamtejszych miast i wsi

Ta część prezentacji przygotowana jest przez naszą Fundatorkę, która prezentuje uroki codziennego życia na podstawie własnych zdjęć i filmików, które powstały podczas jej pobyty, gdzie mieszkała w tubylczej wiosce.

  1. Część artystyczna: pokaz tańca, nauka języka, ciekawostki językowe

– W tej części pokazujemy najpiękniejsze tańce dominikańskie – merengue i bachata, tańczą profesjonalni tancerze oraz Dominikanki. Po pokazie zapraszamy publikę na krótką naukę podstawowych kroków zarówno jednego jak i drugiego stylu tańca.
– następnie przechodzimy do zabawy językowej gdzie pokazujemy na wesoło niuanse językowe i na co Polacy powinni uważać używając polskiego języka na Dominikanie. Jest to część dyskusyjna którą prowadzi Fundatorka wraz z Dominikanką.

  1. Prezentacja naszej misji – pokaz slajdów

W tej części – w zależności dla kogo prowadzimy wykład, prezentujemy:

– naszą Fundację i jej projekty – to kierowane jest to młodzieży, aby zachęcić ich do współpracy z nami
– projekty i możliwości inwestycji na Dominikanie – to kierowane jest do przedsiębiorców, aby zachęcić ich do współpracy z dominikańskimi firmami

  1. Część degustacyjna: próbujemy smaków Dominikany

zdjecie-gotowanie[1]Tu przedstawimy namiastkę typowych smaków dominikańskich. Zapraszamy do degustacji egzotycznych soków i owoców, częstujemy własnoręcznie przygotowanymi podczas pokazu smażonymi platanami oraz pyszną czekoladą i kawą przygotowaną z dominikańskich ziarn kakaowca i kawy Hispaniola.

Terminy i miejsca spotkań będą dostępne na naszej stronie, ale już teraz namawiamy do kontaktu z nami, aby ustalić indywidualny termin naszego pokazu u Państwa w mieście czy szkole!!

Serdecznie zapraszamy!

Dzień Dominikany – prezentacja