Szkoła pod Palmami – Edycja 2016

ZNAMY JUŻ LAUREATÓW III EDYCJI SZKOŁY POD PALMAMI !!

Drodzy Kandydaci, Szanowni Rodzice,

Dokonaliśmy już ostatecznego wyboru – poniżej przedstawiamy listę laureatów, czyli tych, którzy wylatują z nami w sierpniu 2016 roku do Szkoły na Dominikanę.

Równocześnie chcieliśmy WSZYSTKIM uczestnikom bardzo serdecznie podziękować. Szczególnie tym, którzy wytrwale uczestniczyli do końca w projekcie. Pamiętajcie, że JESTEŚCIE JUŻ WYGRANYMI – to, że udało się Wam ukończyć pierwszy etap projektu, ten realizowany w Polsce, świadczy o Waszym bardzo dużym zaangażowaniu, ambicji i wytrwałości. Jesteśmy z Was dumni !!

Jeszcze raz wszystkim dziękujemy! Wierzcie nam – wybór nie był łatwy, ale takie są zasady naszego projektu – laureatami może zostać jedynie kilka osób.

LAUREACI:

JADWIGA PAŁGAN
AGATA NIERZWICKA
SZYMON GŁÓWKA
RAFAŁ PIERŚCIENIAK
PAWEŁ ZDUNEK
FILIP PODHALICZ
FILIP ŻEBROWSKI

Jednocześnie przypominamy, iż w sierpniu do Republiki Dominikany wylatują również wybrani laureaci II edycji „Szkoły pod Palmami”

Tym, którym nie udało się zakwalifikować do wyjazdu – serdecznie dziękujemy i obiecujemy, iż nie zapomnimy o Was !

Z laureatami będziemy kontaktować się indywidualnie, aby potwierdzić i ustalić szczegóły wyjazdu.

Pozdrawiam

Katarzyna Izydorczyk

Prezes Fundacji Moja Dominikana

———————————————————————————————————

Szczegóły wyjazdu i pobytu uczestników „Szkoły pod Palmami” na Dominikanie

Zakwaterowanie. Pensjonat Fundacji Moja Dominikana w miejscowości Cabarete na ulicy Callejon de la Loma. Pokoje 2,3,4-osobowe, każdy z własną łazienką z ciepłą wodą.

Kontakt z Polską. W pensjonacie uczniowie mają dostęp do Internetu i komputera, z którego można skorzystać, aby skontaktować się z rodzicami/opiekunami. Do dyspozycji uczestników jest również specjalny telefon (w godzinach zajęć lekcyjnych telefon będzie odbierać jedynie opiekun).

Szkoła. Laureaci programu „Szkoła pod Palmami” uczęszczają do prywatnej dominikańskiej szkoły Coral w Cabarete. Zajęcia odbywają się po hiszpańsku i angielsku, trwają od poniedziałku do piątku, od 8 rano do 13 po południu. Przedmioty, m.in.: język hiszpański, język angielski, geografia, historia, biologia, plastyka i muzyka. W szkole jest obowiązek noszenia mundurków szkolnych (zakupione przez Fundację Moja Dominikana).

Polski program nauczania. Po południu, w pensjonacie, od poniedziałku do piątku odbywają się 3-godzinne zajęcia w języku polskim, według rodzimego programu nauczania.

Weekendy. W weekendy zaplanowane wycieczki krajoznawcze, umożliwiające lepsze poznanie wyspy. Niektóre z wycieczek są dodatkowo płatne. Koszt wszystkich dodatkowych atrakcji: 300 USD. Wszyscy, którzy nie zdecydowali się na dodatkowy wyjazd – mieli zapewnioną opiekę w pensjonacie czy na plaży.

Opieka. Uczestnicy są pod opieką 3 wychowawców – 2 Polaków i jednego Dominikańczyka.

Posiłki. Śniadanie – w pensjonacie, przygotowane przez samą młodzież. Lunch – w szkolnej stołówce, woda w szkole dostępna jest za darmo cały czas, możliwość również kupienia batonów czy kanapek w bufecie szkolnym. Obiadokolacje – w lokalnych knajpkach bądź w pensjonacie. W pobliżu pensjonatu dostępne są sklepiki z artykułami spożywczymi.

Dodatkowe informacje dla wyjeżdżających:

– na Dominikanie konieczna jest przejściówka do wtyczki od kabla (prąd 110V, z gniazdkami amerykańskimi)
– konieczność zaopatrzenia się w produkty przeciwko komarom (możliwość taniego zakupu na miejscu)
– niezbędne filtrów przeciwsłoneczne i wodoodporne o najwyższym protektorze (możliwość kupienia na miejscu)
– polecamy zaopatrzenie się w nakrycia głowy, w tym jedno nakrycie ciepłe (w autokarach włączona jest bardzo silna klimatyzacja)
– rekomendowana odzież: letnia (przede wszystkim sportowa i wygodna), jeden sweter, płaszcz/kurtka przeciwdeszczowa, buty odkryte oraz sportowe
– w pensjonacie nie ma pralki, ale obok pensjonatu jest pralnia.
– opiekunowie mają ze sobą apteczkę (przede wszystkim leki na żołądek, środki dezynfekujące, przeciwko poparzeniom)
– prosimy o zabranie kliku drobiazgów-upominków (typu: spinki do włosów, kolorowe długopisy, breloczki) – Dominikańczycy uwielbiają obdarowywać się prezentami, będzie to miły gest na początku budowania relacji z młodzieżą w szkole
– nie ma konieczności szczepienia się przed wyjazdem – jeśli ktoś ma obawy, prosimy o skontaktowanie się z lekarzem w sprawie szczepień na żółtaczkę.
– prywatne pieniądze uczniów – najlepiej w dolarach i to drobnych. Polecamy przekazanie ich opiekunowi na lotnisku w podpisanej kopercie.
– prosimy o wykupienie polisy zdrowotnej. Każda polisa wykupiona w polskiej firmie ubezpieczeniowej jest honorowana w Republice Dominikany.
– prosimy o sprawdzenie ważności paszportu.

Dowiedz się więcej o Projekcie „Szkoła pod Palmami”