Szkoła pod Palmami – Edycja 2017

ZNAMY JUŻ LAUREATÓW IV EDYCJI SZKOŁY POD PALMAMI !!

Drodzy Uczestnicy, Szanowni Rodzice,

Dokonaliśmy już ostatecznego wyboru – poniżej przedstawiamy listę laureatów, czyli tych, którzy wylatują z nami pod koniec sierpnia 2017 roku  na miesiąc do szkoły na Dominikanę.

Równocześnie chcieliśmy WSZYSTKIM uczestnikom bardzo serdecznie podziękować. Szczególnie tym, którzy wytrwale uczestniczyli do końca w projekcie. Pamiętajcie, że JESTEŚCIE JUŻ WYGRANYMI – to, że udało się Wam ukończyć pierwszy etap projektu, ten realizowany w Polsce, świadczy o Waszym bardzo dużym zaangażowaniu, ambicji i wytrwałości. Jesteśmy z Was dumni !!

Jeszcze raz wszystkim dziękujemy! Wierzcie nam – wybór nie był łatwy, ale takie są zasady naszego projektu – laureatami może zostać jedynie kilka osób.

LAUREACI:

KAROLINA FRĄTCZAK
ZUZANNA POKORNA
DAGMARA HOMA
JAN FRANEK

Tym, którym nie udało się zakwalifikować do wyjazdu – serdecznie dziękujemy i obiecujemy, iż nie zapomnimy o Was !

Z laureatami będziemy kontaktować się indywidualnie, aby potwierdzić i ustalić szczegóły wyjazdu.

Pozdrawiam

Katarzyna Izydorczyk

Prezes Fundacji Moja Dominikana

——————————————————————————————————

Szczegóły wyjazdu i pobytu uczestników „Szkoły pod Palmami” na Dominikanie

Zakwaterowanie. Pensjonat Fundacji Moja Dominikana znajduje się w miejscowości Cabarete . Pokoje 2,3-osobowe, z  łazienką i ciepłą wodą.

Kontakt z Polską. W pensjonacie uczniowie mają dostęp do Internetu i komputera, z którego można skorzystać, aby skontaktować się z rodzicami/opiekunami. Do dyspozycji uczestników jest również specjalny telefon (w godzinach zajęć lekcyjnych telefon będzie odbierać jedynie opiekun).

Szkoła. Laureaci projektu „Szkoła pod Palmami” uczęszczają do prywatnej dominikańskiej szkoły Coral w Cabarete. Zajęcia odbywają się po hiszpańsku i angielsku, trwają od poniedziałku do piątku, od 7.45 rano do 13 po południu. Przedmioty m.in.: język hiszpański, język angielski, geografia, historia, biologia, plastyka i muzyka. W szkole jest obowiązek noszenia mundurków szkolnych (zostaną zakupione przez Fundację Moja Dominikana).

Polski program nauczania. Po południu, w pensjonacie, od poniedziałku do piątku odbywają się 3-godzinne zajęcia mające na celu realizację programu polskiej szkoły.

Weekendy. W weekendy zaplanowane wycieczki krajoznawcze, umożliwiające lepsze poznanie wyspy. Wycieczki są dodatkowo płatne. Koszt wszystkich dodatkowych atrakcji: 300 USD. Wszyscy, którzy nie zdecydowali się na dodatkowy wyjazd – będą mieli zapewnioną opiekę w pensjonacie czy na plaży.

Opieka. Uczestnicy są pod opieką kadry z Polski.

Posiłki. Śniadanie oraz drugie śniadanie do szkoły przygotowane jest przez samą młodzież w pensjonacie. W szkole jest możliwość kupienia batonów, słodkich napoi czy kanapek . Obiady i kolacje – przygotowujemy z zakupionych produktów w pensjonacie.

Dodatkowe informacje dla wyjeżdżających:

– na Dominikanie konieczna jest przejściówka do wtyczki od kabla (prąd 110V, z gniazdkami amerykańskimi)
– konieczność zaopatrzenia się w produkty przeciwko komarom (możliwość taniego zakupu na miejscu)
– niezbędne filtry przeciwsłoneczne i wodoodporne o najwyższym protektorze (możliwość kupienia na miejscu)
– polecamy zaopatrzenie się w nakrycia głowy, w tym jedno nakrycie ciepłe (w autokarach włączona jest bardzo silna klimatyzacja)
– rekomendowana odzież: letnia (przede wszystkim sportowa i wygodna), jeden sweter, płaszcz/kurtka przeciwdeszczowa, buty odkryte oraz sportowe
– w pensjonacie nie ma pralki, ale obok pensjonatu istnieje możliwość odpłatnego uprania ubrań
–opiekunowie mają ze sobą apteczkę (przede wszystkim leki na żołądek, środki dezynfekujące, przeciwko poparzeniom)
– prosimy o zabranie kliku drobiazgów-upominków (typu: spinki do włosów, kolorowe długopisy, breloczki) – Dominikańczycy uwielbiają obdarowywać się prezentami, będzie to miły gest na początku budowania relacji z młodzieżą w szkole
– nie ma konieczności szczepienia się przed wyjazdem – jeśli ktoś ma obawy, prosimy o skontaktowanie się z lekarzem w sprawie szczepień na żółtaczkę.
– prywatne pieniądze uczniów – najlepiej w dolarach i to drobnych. Polecamy przekazanie ich opiekunowi na lotnisku w podpisanej kopercie.
– prosimy o wykupienie polisy zdrowotnej oraz NNW. Każda polisa wykupiona w polskiej firmie ubezpieczeniowej jest honorowana w Republice Dominikany.
– prosimy o sprawdzenie ważności paszportu.