Wolontariat w szkole

10744512_739154176152622_1715514695_n

Naszą propozycję niepowtarzalnego wolontariatu kierujemy do młodzieży otwartej na chęć niesienia pomocy potrzebującym przy jednoczesnym poznawaniu Dominikany oraz doskonaleniu języka hiszpańskiego.
Cały wyjazd podzielimy na trzy główne bloki tematyczne. Poza nimi nie zabraknie również czasu na „kuluarowe” poznawanie społeczności lokalnej oraz korzystanie z dobrodziejstw Dominikany podczas chwili oddechu.

Edukacja szkolna – pomoc w nauce
Nic tak nie podnosi na duchu jak ofiarowana pomoc komuś potrzebującemu. W połączeniu z oddanym uśmiechem, zadeklarowaną wdzięcznością i przyjaźnią jesteśmy pewni, że morale młodego człowieka urośnie od razu.
W trakcie dwutygodniowego pobytu codziennie będziemy pełnić funkcję „Młodego Nauczyciela” w jednej z dominikańskich szkół. Naszym celem jest przekazanie części swojej wiedzy młodszym koleżankom i kolegom. Niezaprzeczalnie przyda się wiedza z plastyki, muzyki, techniki, fizyki, matematyki, podstaw języka polskiego (dla ambitnych :)). Podczas naszych zajęć z dziećmi bezcenna będzie wspomniana „praca u podstaw”. Ze względu na przykładność nauki Dominikańczycy potrzebują pomocy w najprostszej pracy przy systematyce czytania, pisania, prac plastycznych itp. oraz jednoczesnym zagłębianiu poruszanych technik i tematyk. Czekamy na młodzież, która jest gotowa przekazać „cząstkę” siebie rówieśnikowi – Dominikańczycy potrafią być bardzo wdzięczni.

Nauka hiszpańskiego
Być na Dominikanie i nie poznać chociaż solidnych podstaw języka hiszpańskiego? My sobie tego nie wyobrażamy. Podczas naszego pobytu zrealizujemy podstawowy program nauki lub doskonalenia tego języka, podparty tym co najcenniejsze i najefektywniejsze – olbrzymią ilością praktycznego używania języka do codziennej komunikacji. Zajęcia z języka hiszpańskiego odbędą się w ilości 15 godzin w trakcie całego wyjazdu i będą prowadzone przez osobę biegle posługującą się językiem w mowie i piśmie. Nie ukrywamy jednak, że skupimy się bardziej na nauce mowy niż pisania – bardzo to pomaga w budowaniu zaufania społecznego jak i pozytywnych relacji w mieszkańcami.

Poznajemy Dominikanę „od kuchni”
Dominikana przyciąga miłośników przyrody, historycznych miejsc oraz wspaniałych ludzi. W trakcie naszego dwutygodniowego pobytu nie zabraknie barwnych wycieczek:
– Park Narodowy w Cabarete – wizyta w Parku Narodowym połączona ze wspinaczką do zimnej źródlanej wody do kąpieli.
– Puerto Plata, gdzie odwiedzimy fabrykę rumu i cygar, zwiedzimy najstarszy rynek a jak starczy czasu to wjedziemy kolejką na szczyt Pica Isabela.

Istnieje możliwość  realizacji za dodatkową opłatą poniższych wycieczek oraz zajęć dodatkowych:
– Santo Domingo (stolica Dominikany)
– Oceanarium (włącznie z pływaniem wśród delfinów!)
– Jarabacoa – wyjazd w góry do najwyżej położonej miejscowości z przepięknymi widokami połączone z zejściem pod najdłuższy wodospad (90m długości).
-Samana – wyjazd na pół-dniową wycieczkę łódką pośród wylęgających się małych wielorybów – jedyne i niepowtarzalne przeżycie dostępne jedynie od stycznia do marca. – wspinaczka po wodospadach
– Extremalna wspinaczka po wodospadach. Droga wiedzie po 27 wodospadach po których – by przejść całą trasę – trzeba się wspinać, skakać z 10m pomiędzy skałami. Jest to trasa mocno wyczerpująca.
– Kurs kitesurfingowy w Cabarete
– Język hiszpański – kurs uzupełniający

Zakwaterowanie
Pensjonat Fundacji  w miejscowości Cabarete . Pokoje 2-osobowe, każdy z własną łazienką z ciepłą wodą,klimatyzacją, stałym prądem oraz WiFi.

Wyżywienie
Oferujemy trzy posiłki dziennie – śniadanie,lunch oraz kolację. Posiłki przygotowujemy własnoręcznie, z zakupionych produktów. Woda dostępna cały czas. W okolicy pensjonatu oraz szkoły znajdują się sklepiki z artykułami spożywczymi, chemicznymi oraz przemysłowymi.

Ubezpieczenie wymagane we własnym zakresie

Cena za powyższy program wynosi 7900 zł.
Cena obejmuje:
– Zakwaterowanie w pensjonacie Fundacji (pokoje dwuosobowe z osobną łazienką i ogólnodostępną kuchnią, klimatyzacja, stały prąd miejski, WiFi)
– wyżywienie (śniadanie, lunch, kolacja)- posiłki przygotowywane własnoręcznie z zakupionych produktów
– nauka języka hiszpańskiego (15 godzin w trakcie pobytu) z opcją wykupienia dodatkowych godzin na miejscu.
– Wycieczka do Puerto Plata i Parku Narodowego w Cabarete +wjazd kolejką na szczyt Pica Isabela.
– Organizacja wolontariatu w publicznej szkole

Cena nie obejmuje kosztów przelotu – ponosi je uczestnik we własnym zakresie.

Istnieje możliwość zakwaterowania w lokalnym hotelu jedno-gwiazdkowym z wyżywieniem. W takim wariancie z opisanym programem cena wynosi 9800 zł.

W razie jakichkolwiek zapytań prosimy o kontakt mailowy (biuro@mojadominikana.pl) lub telefoniczny 22 629 03 13